Кошик
5 відгуків
Газоблок Стоунлайт Бровары
+380964883838
+380931033838
+380665233838

Земляні та планувальні роботи (Будуємо будинок від фундаменту до даху)

Земляні та планувальні роботи (Будуємо будинок від фундаменту до даху)

Земляні та планувальні роботи (Будуємо будинок від фундаменту до даху)

 

Роботу на ділянці починають з скошування трави, вирубування чагарнику, корчування пнів. Якщо ділянка рівна, то вимірювання виробляти легко, на ділянках зі складним рельєфом користуються рейками і рівнем.
Після составлениягенплана необхідно перенести його на натуру, тобто зафіксувати яким-небудь чином на землі, зазначивши розташування основних елементів планування. Нульовий цикл включає в себе вертикальне планування ділянки, розмітку стін, земляні роботи по риттю котлованів, ям, траншей, пристрій фундаменту і цоколя до нульової позначки. Підготовлена до будівництва, вирівняний майданчик повинна бути більше габаритів будинку на 1,5 - 2 м в кожну сторону. Дуже ретельно проводиться розмітка розбивочних осей.
Головною частиною несучої, як відомо, є фундамент - основа, опора будь-якої будівлі, будь-якої споруди. Приступають до його закладці після того, як вибрано місце розташування приміщень, тип фундаменту і метеріали.
Від надійності фундаменту багато в чому залежать експлуатаційні якості будівлі, його довговічність. Якщо фундамен не забезпечує дому надійної опори, то навіть при якісному виконанні будівельних робіт можуть виникнути тріщини. Надалі ніякі ремонти та переробки конструкції не компенсують допущені огріхи. А якщо врахувати, що вартість зведення фундаментатсоставляет мало не третину всієї вартості будинку, то висновок напрошується сам собою: до спорудження підстави слід ставитися з максимальною відповідальністю.
Після визначення місця будівництва необхідно провести інженерно-геологічні вишукування, оскільки на вибір фундаменту впливає чимало факторів.
Це - стан і тип ґрунту,
рівень промерзання,
- навантаження на фундамент,
- використання підвалів та ін.
Крім того, необхідно врахувати мережі і комунікації, що прокладаються під землею.
Оскільки фундамент покликаний забезпечувати стійкість будівлі, він повинен бути виконаний з міцних і довговічних матеріалів, стійких до агресивного впливу середовища. Основа може бути природним і штучним. Природну підставу являє собою фундамент, який закладають, нічим не зміцнюючи. Якщо ж його зміцнюють (наприклад, підсипають пісок), то така підстава називається штучним. Найбільш надійною основою є однорідний грунт: він рівномірно осаджується, і будівля стоїть на ньому більш стійко.
Для визначення глибини закладення фундаменту першорядне значення має положення рівня грунтових вод. Якщо грунтові води розташовуються на 1,5-2,0 м нижче підошви фундаменту, глибина його заставляння не може перевищувати 50 см, так як в найбільш стиснутої зони буде нормальна вологість. При розташуванні рівня ґрунтових вод на глибині менше ніж 1,5 м від поверхні несуча здатність грунту знижується, особливо якщо води близько (від 0 до 30 см) підходять до фундаменту. У перезволожених і насичених водою грунтах величина опади фундаменту значно більше, ніж в помірно вологих. У таких грунтах фундамент доводять до глибини промерзання.
Оцінка грунтів може бути виконана на основі наявних в вишукувальних організаціях результатів геологічних досліджень. При відсутності таких даних і при необхідності самостятеного дослідження грунту на ділянці забудови слід вирити шурф або пробурити свердловину. Під час обстеження виробки слід звернути увагу на грунтовий або насипний шар, так як їх, як правило, не використовують в якості підстави.
Якщо наявні грунти не можуть забезпечити стійкість будівлі, вдаються до влаштування штучної основи. Найпростіші з них - піщані та щебеневі. Їх зазвичай застосовують тоді, коли за геологічними умовами потрібно пристрій глуубоких фундаментів. У цих випадках підставу замінює частину бутової кладки фундаменту.
Іноді піщані та щебеневі фундаменти застосовують, щоб збільшити площу передачі тиску на грунт від підошви фундаменту. Піщані основи виконують у вигляді подушок з грубозернистого піску. Насипати пісок слід шарами по 15 см, поливати водою і ретельно утрамбувати.
Основа під спорудження можна зміцнювати шляхом додавання щебеню. Його насипають на дно траншеї шаром 15-20 см, трамбують до тих пір, поки в проміжках не здасться грунт, потім знову підсипають і продовжують прамбовать до тих пір, поки не припиниться осаду щебеню. Як правило, в одноквартирних будинках ширині фундаменту не надають особливого значення, хоча від неї значною мірою залежить обсяг фундаменту і витрати на його укладання.
Під несучими стінами будинку ширина фундаменту залежить від допустимого навантаження на грунт, а також від навантаження на грунт, створюваної стінами. Припустиме навантаження на грунт (глинистий, суглинмстый, легкі супіски і гравелістий) на глибині 80 см становить 1,5 - 2 кг/див. Якщо ширина фундаменту цегляного будинку дорівнює ширині надфундаментної цегляній кладці (тобто становить 50 ст), то навантаження на грунт від стін буде менше допустимої.
На самому початку намічають місце розташування фундамета і розбивають площа з допомогою шнура і великого косинця. Всі розміри ретельно перевіряють з точністю до сантиметра і по осях набивають кілочки. На відстані 1-2 м від кілочків встановлюють обноску, яка складається з стовпів з прибитими до них приблизно на рівні 1-2,5 м від землі дошками.