Корзина
5 отзывов
Газоблок Стоунлайт Бровары
+380964883838
+380931033838
+380665233838

Типи фундаменту

Типи фундаменту

Типи фундаменту

          Кожен тип фундаменту призначений для певних цілей і умов, будь то пальовий, стрічковий, монолітний або стовпчастий. Але що потрібно для їх установки, і які завдання вони виконують?

          Відомо, що фундамент це основа будь-якої будівлі, початок будівництва. Від обраного фундаменту залежать безліч характеристик майбутнього будинку. Такі як довговічність, збереженість тепла і просадка з часом, тим більше, це важливо, якщо ви будуєте своїми руками.

          Типи фундаменту:

 

Що повинен витримати фундамент?

          При будівництві будинку власними руками, з'являється безліч питань, наприклад: «який фундамент прослужить довше?», Або «якою буде дешевше і якісніше?». Але розібратися в цьому слід по порядку.

          Завдання фундаменту винести на собі всю вагу стін, даху, будинки цілком, до того ж, передбачуваний вага людей, меблів, плюс погодні зміни, плюс якість, з яким він не потріскається через пару років. Цікаво, фундамент прийшов з епохи Стародавнього Риму. За латині фундамент буде fundamentum, що означає опора, основа.

Фактори, що діють на фундамент

           Перед зведенням фундаменту, треба встановити вид грунту, на якій він буде розташовуватися.

Якщо ви тільки вибираєте місце під будівництво будинку, візьміть до уваги такі особливості тутешньої землі:

·         Рельєф місцевості.

·         Характеристики грунту.

·         Рівень промерзання грунту.

·         Глибина залягання підземних вод.

·         Сейсмічна активність.

Рельєф земельної ділянки

            Купини, пагорби та інші нерівності впливають на вибір фундаменту, а так же на естетичну складову. Якщо будівля буде зводитися на рівнині, а земля суха і промерзає не глибоко, до того ж, грунтові води взагалі поза досяжністю, то підійде будь фундамент. Але такі ідеальні умови зустрічаються рідко, і знайти таке місце не просто. Якщо ж є пагорби та інші нерівності, то знадобиться або пальовий, або стрічковий фундамент. Монолітний ― занадто вибагливий і вимагає суворої балансування по всій своїй площі.

Тип земельної ділянки

           Земля буває природного типу, буває штучного.

1.       Перший тип ― найстійкіший і надійний, що не просяде. Висота щорічних опадів так само враховується.

2.       Природний тип ― це земля, так само природного освіти, але має малі несучі властивості. Такий грунт потребують додаткового утрамбованія, чи іншого зміцнення хімічними добавками.

          Щоб звести котедж до трьох поверхів, підійде тільки природний грунт. Штучний навіть після зміцнення може просісти все одно, порожнечі на глибині завжди припустимі, укупі з грунтовими водами.

          Грунтуючись на цих причинах, проведіть спочатку геологічне дослідження ґрунту. Ручний зонд допоможе вам зробити паркан. При будівництві будинку з дерева паркан допустимо до 5 метрової глибини, якщо будинок буде важче, з цегли або каменю, то знадобиться паркан аж до 10 метрів.

Глибина промерзання грунту

          Наскільки глибоко грунту властиво промерзати в даній місцевості, настільки глибоко варто закладати фундамент. Це пов'язано з расширяющими властивостями води. При перетворенні на лід вона здатна збільшуватися в об'ємі до 15%. Уявіть результат такого розширення, якщо потрапить волога в яку-небудь дірочку. Це буде тріщина. Але не тільки це проблема, сама земля буде злегка витісняти будинок із землі кілька відсотків по висоті, навесні ж фундамент повертається на звичне місце. Даний процес відбувається щороку. Він носить назву «морозне грунтове пученіє». Він був би нешкідливим, якби був рівномірним по всій площі будівлі. З цієї причини так само фундамент покривається тріщинами і швидко руйнується.

Зменшити вплив морозного спучування грунту можна певними методами

1.       Необхідно зменшити боки фундаменту.

2.       Покрийте боки фундаменту ковзаючим шаром. Потрібен буде будматеріал, який має малий коефіцієнт тертя.

3.       Грунт біля фундаменту так само необхідно захистити від замерзання. Зробіть це за допомогою дренажної системи, підійде і зливова каналізація.

4.       Фундамент повинен мати трапецієподібну форму, яка звужується ближче до верху.

5.       Пазух фундаменту треба засипати непучиністим землею.

Рівень грунтових вод

          Глибина залягання грунтових вод по-своєму впливає на вибір фундаменту, а так же на глибину його кладки. Якщо підземні води пролягають глибше 1,5 метра, то можна вибирати фундамент грунтуючись тільки на типі грунту.

 

Не треба закладати фундамент на насипний землі

          Якщо підземні води проходять ближче до поверхні, то несучі властивості даної земельної ділянки виявляються занадто низькими, тоді закладати фундамент слід тільки щодо глибини промерзання землі. У різних областях земля промерзає від 70см до 230см, можливо і глибше. Особливу увагу потрібно віддати підземним водам при будівництві підвалу, чи інших підземних споруд.

          Щоб рівень підземних вод знизити, зробіть кювет, який скидає скупчується воду уздовж рельєфного нахилу. Кювети мають високу ефективність при таненні снігу та при зливах. Якщо підземні води проходять близько до землі постійно, всесезонно, то знадобиться дренажна система, щоб воду відводити. У цьому випадку краще буде порадитися з фахівцями.

Сейсмічна активність

          Дізнатися показник сейсмічної активності на земельній ділянці потрібно буде орієнтуватися на сейсмічне мікрорайонування.

          Якщо земельна ділянка володіє нахилом більше 15 градусів, або неподалік площині скидів, великі порушення породи від геологічних природних впливів, грунт сильно просажіваеться, бувають обвали, осипи, пливуни, землетруси, вироблення гірські, то вона вважається сейсмічно несприятливою.

          При потребі споруди котеджу і інших споруд на такій земельній ділянці необхідно приймати різні заходи по зміцненню фундаменту.

          Сейсмічний рівень вище 9 балів не допускає будівництво будь-яких будівель.

          При будівництві в сейсмічно активних місцях, необхідно найняти професіоналів, що володіють необхідним набором знань і досвіду для будівництва в таких районах.