Корзина
5 отзывов
Газоблок Стоунлайт Бровары
+380964883838
+380931033838
+380665233838

ЩО ТАКЕ ЦЕМЕНТ

ЩО ТАКЕ ЦЕМЕНТ

ЩО ТАКЕ ЦЕМЕНТ

  Цемент - найпоширеніший будівельний матеріал. Без нього не побудувати жодна споруда. Він використовується скрізь - від фундаменту до внутрішньої обробки. У перекладі з латині слово «цемент» (caementum) означає «битий камінь».

  Такий матеріал є ні що інше, як неорганічне, випущене штучним шляхом, в'язка речовина. А отримують його з клінкеру.

 

  Що таке клінкер

  І ось тут-то дехто прийде в подив: «Як з клінкеру? Адже це ж бруківка, цегла або спеціальна керамічна плитка! ». На жаль, це не зовсім так, оскільки всі перераховані вище матеріали самі зроблені з того самого клінкеру, тому часто в народі їм же і називаються.

  Насправді клінкер - всього лише вид глини. Причому, чим менше в ній міститься солей, тим вона краще. Щоб отримати цемент, глину спекают при температурі близько 1 450 градусів. А далі що утворилися гранули розмелюють в порошок і змішують з гіпсом. І тільки після додають наповнювачі та добавки, що визначають марку цементу.

  Ви, напевно, помічали, як на стінах або зборах з симпатичного клінкерної цегли з'являються білі розводи. Це висоли. Вони виникають тоді, коли кінцевий продукт виготовлявся з клінкеру з великим вмістом солей. В результаті від намокання вони проникають назовні і буквально спотворюють фасад будівлі. Пройде не один рік, поки атмосферні опади не видалять всі солі, що містяться в такому цеглі.

  Як виглядає базовий склад цементу

  Так виходить відмінне сполучна. При розведенні його водою утворюється пастоподібний пластичний матеріал, який прекрасно тримається на шорсткуватих поверхнях. Згодом він перетворюється в твердий штучний камінь. Правда, в розчин додають ще наповнювач - пісок. Без нього по міцному і щільному застиглому цементного розчину пішли б тріщини або розколи.

  Хімічний склад готового цементу виглядає приблизно так:

оксид кальцію (СаО) - 67%;
діоксид кремнію (SiO2) - 22%;
окис алюмінію (Al2O3) - 5%;
оксид заліза (Fe2O3) - 3%;
інші сполуки - 3%.
Це базовий склад. А далі, в залежності від видів добавок, що модифікують цементи поділяють на такі види:

ПЦ - портландцемент;
ШПЦ - шлаковий;
А - пуццолановий;
БЦ - білий;
ВРЦ - водонепроникний розширюється;
ВБЦ - водонепроникний безусадочний;
ДФЦ - гідрофобний;
ГЛЦ - глиноземний;
МГЦ - магнезійний;
спеціальний (сульфатостойкий, кислототривкий, кольоровий, тампонажний та ін.).

  Що таке якісний цемент

ГОСТ 21108-2003 регламентує характеристики будівельних цементів.

  Раніше в Україні сертифікація цементу здійснювалася по ГОСТ 10178-85. Однак останнім часом все більше підприємств сертифікується як раз за новим стандартом - ГОСТ 21108-2003. Цей документ посилив вимоги до якості сполучного і до умов проведення випробувань.

  Крім того, нові вимоги повністю адаптовані під європейські стандарти. Це дозволяє нашим виробникам пропонувати свою продукцію на світових ринках. Адже за якістю російські цементи абсолютно не поступаються зарубіжним. Та й вартість їх цілком конкурентоспроможна.

  ГОСТ 31108-2003 перетворює поняття «марка цементу» (позначається літерою М) в термін «клас міцності» (позначається літерою В). Правда, враховуючи, що споживачі по-старому орієнтуються саме на марку сполучного, на упаковці, призначеної для всередині російського вживання, присутня подвійна маркування - і буква «М», і буква «У».

  Цемент - найважливіший компонент у виробництві бетону. Компанія «СпецМонолітСтрой» використовує тільки високоякісний сертифікований цемент від кращих виробників. Однак навіть такий матеріал проходить внутризаводской контроль в лабораторії ВТК.

  Ми займаємося продажем бетону більше 30 років і дорожимо репутацією більше, ніж прибутком. Тому якщо хочете придбати відмінний товарний бетон будь-якої марки, звертайтеся - нам є що вам запропонувати!