Корзина
5 отзывов
Газоблок Стоунлайт Бровары
+380964883838
+380931033838
+380665233838

Піноутворювач для пористого бетону - ВИДИ І ОСОБЛИВОСТІ

Піноутворювач для пористого бетону - ВИДИ І ОСОБЛИВОСТІ

Піноутворювач для пористого бетону - ВИДИ І ОСОБЛИВОСТІ

  Сьогодні на ринку стінових матеріалів є все що завгодно. Тут тобі і цегла, і товарний бетон для монолітного будівництва і одвічна деревина і, звичайно ж, пористі бетони. З моменту винаходу пористих каменів пройшло майже 100 років.

  З тих пір матеріал цей постійно вдосконалюється і, як наслідок, стає все більш популярним. А все ноу-хау, що відбуваються з ніздрюватими блоками, стосуються, перш за все, піноутворювачів - найважливіших компонентів, що входять до складу вихідної сировини.

  Найважливіше в піні

  Вираз «міцна піна» як ніщо інше відображає найважливішу характеристику цієї пористої субстанції - здатність довго не осідати. Технічна піна не виняток. Існує навіть спеціальний параметр, що характеризує якість піни.

  Він називається коефіцієнтом стійкості і відображає сумісність середовища твердіє розчину з технічної піною. Даний коефіцієнт показує, яку частку в помалювати розчині займає піна.

  Коефіцієнт стійкості піни визначається в лабораторних умовах. Для цього в рівних обсягах (1 л) вручну з'єднують цементне тісто і піну, отриману з того чи іншого піноутворювача. Далі протягом 1 хвилини все змішують і вимірюють обсяг отриманого поризованного тесту.

  Коефіцієнт стійкості піни отримують в результаті перемішування протягом 1 хвилини тесту, що складається з 1 л піни і 1 літра цементу. Утворюється якийсь обсяг піномаси. Його ділять на два і визначають коефіцієнт стійкості піни, С.

  Задовільною вважається технічна піна, якщо С коливається в межах 0,8-0,85. Якщо С дорівнює 0,95, піна є якісною.

  Існують різні пенообобразователі. Чим вище коефіцієнт стійкості піни, тим менший її об'єм знадобиться для виготовлення пористого бетону заданої щільності. Тобто чим більше С, тим менше піноутворювача знадобиться.

  Кількість необхідного піноутворювача вираховується тільки емпірично (досвідченим шляхом). Він, як і будь-яка інша добавка, введена в надмірній кількості в товарний бетон, може уповільнити, а то і зовсім припинити твердіння в'яжучого (цементу).

  Знаючи коефіцієнт С, можна приблизно визначити, скільки піноутворювача потрібно вводити в цементне тісто. На кращих заводах, що випускають якісний газобетон, використовують ефективні піноутворювачі (з високим значенням С). Як результат, кількість цього компонента мінімально, а пір в блоці цілком достатньо. Одержуваний пористий бетон коштує значно дешевше, ніж той, де є багато неефективного піноутворювача.

  Стійкість твердіє суміші

  Рсадкой пенобетонной суміші визначається стійкість поризованного матеріалу, ніздрюватого бетону. В процесі твердіння на осадку піни впливають два моменти:

зміна кислотного балансу (рН) бетону, що твердіє;
перерозподіл пеноообразователя, поверхнево-активної речовини (ПАР), в дисперсної системі.

  Якщо структурної міцності межпорових перегородок недостатньо (що спостерігається через вплив ПАР), тоді відбувається їх розрив і злиття. Подібні зміни поризованной суміші оцінюють по відношенню висоти опади раковин в кінці процесу до їх початкової висоти.

  Чим краще піноутворювач, тим менше осаду пенобетонной суміші і, відповідно, вище якість технічної піни.

 

  При первинному оцінюванні якості пенооборазователя звертають увагу на такі фактори:

концентрацію піноутворювача при отриманні стійкої піни;
кратність піни і її коефіцієнт стійкості в в'язкому розчині.
Санітарно-гігієнічні вимоги до піноутворювачам

  Даний матеріал повинен відповідати вимогам ГОСТ 12.1.007-76. Він відноситься до III або IV класів пожежної безпеки. Тому можна сміливо стверджувати, що якісні стандартні пенообразователи абсолютно не запалюються, не вибухонебезпечні, і не підтримують горіння.

  Оскільки дані речовини відносяться до ПАР, вони повинні мати нормативну биоразлагаемость.

  Стійкість і кратність піноутворювача

  Газо- і піноблоки - легкий бетон. Основними фізичними показниками таких пористих блоків є: стійкість піни і кратність піноутворювача. Так, якісними піноблоки будуть лише тоді, коли для їх отримання використовують піноутворювач з кратністю 10 і більше.

  Якщо кратність піноутворювача перевищує 10, тоді гідратація в'яжучого не знижується.

  Існує проста формула, по якій обчислюється кратність. Щоб її визначити, необхідно обсяг отриманої піни поділити на обсяг взятого піноутворювача. Якщо використовується концентрований піноутворювач, який розводять водою, тоді, для виявлення кратності, отриманий обсяг піни ділять на обсяг водного розчину.

  Міцність пінобетону залежить від кількості водно-пінної суміші, що вводиться в початковий склад. Чим більше повітряних раковин, тим більше капілярних пір. І ті, і інші знижують міцність пористих бетонів.