Корзина
5 отзывов
Газоблок Стоунлайт Бровары
+380964883838
+380931033838
+380665233838

Будівництво будинків з керамічних поризованих блоків

Будівництво будинків з керамічних поризованих блоків

Будівництво будинків з керамічних поризованих блоків

  В останні п'ять, сім років на ринку малоповерхового будівництва все більшої популярності набирає будівельний матеріал з назвою великоформатний керамічний блок (ККБ). Цей будівельний матеріал з'явився в кінці минулого століття трохи більше тридцяти років тому в Європі. В Україні , виробництво ККБ масового характеру набуло тільки десять дванадцять років тому. У чому полягає популярність даного матеріалу і які його особливості, спробуємо розібратися.

  Перше, що кидається в очі, дивлячись на цей матеріал, це зовні схожість із звичайним керамічним цеглою. Дійсно, процес виробництва керамічної цегли та великоформатного блоку дуже схожий. У складі обох матеріалів глина і вода, які піддаються процесу випалу, але мабуть на цьому вся схожість і закінчується. Так в чому ж різниця?

  Габарити. Великоформатний керамічний блок відрізняється від звичайного цегли розміром. Це є одним з найважливіших і невід'ємних плюсів цього матеріалу. За рахунок своїх розмірів даний блок дозволяє скоротити терміни зведення стін і огороджувальних конструкцій в кілька разів. Так само завдяки своїм розміром і особливостям геометрії блоку, в рази знижується витрата розчину, в порівнянні зі звичайним керамічним цеглою.

  МАСА. Так само завдяки своїй «стільникового» комірчастої структурі, (ККБ) значно менше за вагою ніж, той же обсяг цегли. Це дозволяє скоротити витрати на зведення фундаменту, знизивши обсяги необхідного бетону і перевищений запас міцності.

  ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ. Завдяки комірчастої структурі блоку не тільки знижується вага, але і досягається висока енергоефективність матеріалу, за рахунок його низьку теплопровідність. В силу того, що блок має безліч незв'язаних між собою повітряних камер, відбувається обмежена конвекція, що в свою чергу дозволяє зберігати тепло в будинку і на оборот не пропускати холодне повітря всередину. Так само завдяки стільникового структурі блоку, так звана точка роси, виявляється не в тілі блоку, а в одній з його осередків, що дозволяє зберігати матеріалу свою цілісність навіть при значних температурних різниці.

  Екологічність. Як вже говорилося раніше, в складі керамічного блоку, відсутні будь-які хімічні компоненти. Ніяких фенолів і пластифікаторів, жодної полістирольної крихти і піноутворювачів, тільки глина і вода.

  ЕКОНОМІЧНІСТЬ. Якщо порівнювати великоформатний керамічний блок з керамічною цеглою, то 1 керамічний блок розміром 510х250х219 замінює 12 цеглин 65х120х250, що значно скорочує витрати по кладки сумішей, вартості робіт кладок і часу, так само знижує навантаження на фундамент що скорочує витрати на влаштування фундаменту.

  ТЕРМІН СЛЖБИ. ККБ - на відміну від більшості інших великоформатних блоків, не боїться виникнення грибка, впливу ультрафіолету і здатний, без змін, простояти більше 50 циклів повного заморожування. Так само, цей матеріал відповідає всім вимогам пожежної безпеки.

  ВАРТІСТЬ. Вартість керамічних блоків в перерахунку на обсяг, на 30% вище, ніж у керамічної цегли. Але якщо врахувати економію на роботі і витратних матеріалах, то підсумкова різниця буде зовсім не значною.
Тепер варто торкнутися деякі особливості по роботі з великоформатних керамічним блоком. Як вже говорилося раніше, особливістю даних блоків є їх габарити, чарункова структура і геометрія. Почнемо з останнього.

  ГЕОМЕТРІЯ. Будь-ККБ має одну або дві сторони виконану з пазогребневих замком. Це вертикальні боку блоку для суцільного з'єднання блоків між собою в одній горизонтальній площині. Завдяки такій формі забезпечується хороша паропроникність огороджувальних конструкцій будівлі. Так само, сухе (безрастворной / безклеєвої) вертикальне з'єднання блоків, дозволяє знизити витрату розчину або клейового складу, уникнути утворення містків холоду і збільшити швидкість зведення стін.

  МОНТАЖ. При зведенні стін будинку з поризованих блоків, необхідно використовувати спеціалізовані клейові склади або піноскло. При роботі з клейовими розчинами, необхідно використовувати спеціальну сітку, яка буде утримувати клейовий склад на поверхні і не давати йому провалюватися в осередку блоку. Це потрібно для того, щоб не збільшувати витрати клейового складу і не порушувати теплоізоляційні властивості блоку, забиваючи розчином його пори.

  При роботі з піносклом, що клеїть наноситься двома доріжками поперек блоку уздовж кладки ряду, без використання сітки. Даний матеріал володіє хорошими тепло-і звукоізоляційні властивості і здатний скоротити терміни зведення будинку з керамічних блоків до декількох днів. Завдяки простоті використання, збільшення швидкості роботи і швидкому висиханню.

  ПРОЕКТУВАННЯ будинків з керамічних блоків, так само має свої особливості. На відміну від цегли, ККБ не можна колоти або пиляти. Для того щоб зводити будинки з поризованих блоків, існує ціла лінійка різних добірних елементів, що дозволяють виконувати перев'язку в межрядовой кладці, грамотно виконувати кутові з'єднання, близько віконні прорізи і т.д. З цієї причини при проектуванні будинку необхідно знати всю номенклатуру поризованих блоків і розуміти особливість їх використання в процесі зведення на практиці. Враховувати незмінні розміри і геометрію матеріалу. Т. Є. проект будинку від фундаменту до покрівлі повинен бути вивірений до сантиметра. Що ж стосується внутрішніх стін і міжкімнатних перегородок, то на щастя вся лінійка поризованих блоків стикується зі звичайним керамічним цеглою, оскільки всі розміри ККБ кратні 250мм.