5 отзывов
emoji-quarantineМагазин тимчасово не працює. Все буде Україна!
Газоблок Стоунлайт Бровары
+380 (67) 443-10-46
+380 (63) 481-25-15
+380 (99) 755-09-59

Облицювальна цегла: основні види та способи кладки

Облицювальна цегла: основні види та способи кладки

Облицювальна цегла: основні види та способи кладки
 

  Найбільш естетичний спосіб обробки фасадів будинків - це облицювання їх цеглою. Незважаючи на гадану простоту, кладок мають свою специфіку та особливості.

Облицьовані цеглою стіни не тільки виглядають гладкими і красивими, але і захищені від несприятливого впливу кліматичних умов, перешкоджають відтоку тепла з приміщення.

 

  Види цегли для лицьової кладки

  Асортимент на ринках будматеріалів представлений декількома видами облицювальної цегли:

звичайного керамічного, що є класичним варіантам облицювання.

  До його переваг можна віднести хороші теплоізоляційні характеристики і довговічність.

  Недоліки цих виробів - високий рівень водопоглинання, який може привести до руйнування облицювання. Збільшити термін служби цього виду цегли можна за допомогою гідрофобізатора (безбарвної паропроницаемой просочення), що забезпечує відштовхування води.

  Клінкерної цегли. До складу сировини входить високоякісна глина і добавки, після формування піддається випалу до повного запікання. Це найдорожчий вид облицювальної цегли.

  Переваги будматеріалу - більш тривалий період експлуатації, міцність, знижений водопоглинання. До недоліків відносять низькі теплоізоляційні якості, тобто для будівель потрібне додаткове утеплення.

  Гіперпресованний виробів. Для виготовлення використовують забарвлену суміш цементу і піску, в яку додають керамзит, кам'яну крихту, шлак і вапняк. Володіє пластичністю, низькою паропроникністю і високим коефіцієнтом теплопровідності. По закінчення часу лицьова поверхня несучих стін з цього будматеріалу покривається мікроскопічними тріщинами. Спочатку вони майже не видно, але під впливом підвищеної вологості, особливо взимку, відбувається збільшення мікротріщин і руйнування конструкцій.

  Силікатної цегли. До складу входить пісок, вапно і добавки в мінімальному обсязі. Відноситься до облицювальних матеріалів, але в основному використовується для спорудження перегородок усередині приміщень. Володіє хорошими звукоізоляційні властивості, але низькими теплозахисними властивостями і не стійкістю до дії низьких температур.

  Облицювальну цеглу утворює якісну поверхню з великим вибором тонів. Норми допустимих відхилень геометричних розмірів виробу будь-якого різновиду цегли для облицювальних робіт складають по довжині - не вище 4,4 мм, по ширині - 3,3 мм і по товщині - 2,3 мм.

 

  До трьох основних способами кладки облицювальної цегли відносять:

  Пряму кладку. Для створення малюнка фасаду застосовують різні способи перев'язки цегли, при цьому шви повинні бути розподілені рівномірно.

  Декоративну кладку. На площині фасаду створюється орнамент або візерунок, не тільки за рахунок змін схем швів, але за допомогою цегли різних кольорів.

  Художню або узорно-рельєфну кладку. Для оформлення фасаду використовують різні схеми швів, забарвлення і способи укладання виробів. При цьому поверхня фасаду не обов'язково рівна, вона може мати складним рельєф за рахунок виступів, виїмок, нахилів, пілястр і інших об'ємних елементів.

  Кожен вид кладки має свою назву, що відповідає назві поверхонь цегли: у довгій межі назву ложок, у короткій (торцевої) - стусан. Тому, кладка, в складі якої по фасаду одні стусани називається тичкової; ложковая має чотири ряди ложков і один стусанів.

  Якщо для горизонтального ряду чергують ложки і стусани, при цьому розташовують кожен стусан по центру ложка в нижньому ряду, то це старорусская (готична) кладка. При чергуванні ложкових і точкових рядів, де ложок верхнього ряд розміщується між двома укладеними нижче стусанами має назву хрестової кладки.

  Сучасні розробки в технології цегляної кладки дозволяють створювати допомогою цегли двох кольорів необмежену кількість варіантів оформлення площини фасаду. Серед них можна виділити:

ланцюгову;

хрестову;

складену з чергуються рядів: один тичковий, а інший утворюється з 1 стусана і 1 ложка;

ложковую зі зміщенням цегли на ½ довжини;

ложковую зі зміщенням на ¼ довжини;

ложковую, в якій ложки в сусідніх рядах зміщені вправо на ¼ цегли;

при симетричному зміщенні 1 стусана з 1 ложком;

кладку з 2 ложков 1 стусана з симетричним зсувом;

кладку, складену з лав з чергується 1-м стусаном і 1-м ложком вправо і вліво зміщених на ¼.

 

Насколько вам удобно на сайте?

Рассказать Feedback form banner