5 отзывов
emoji-quarantineМагазин тимчасово не працює. Все буде Україна!
Газоблок Стоунлайт Бровары
+380 (67) 443-10-46
+380 (63) 481-25-15
+380 (99) 755-09-59

Як обрати цеглу?

Як обрати цеглу?

Для початку, розберемось – яка буває цегла. За способом виробництва та за складом бувають силікатні та керамічні. Керамічні цеглини отримують з обпаленої глини або її суміші. Склад силікатної цегли інший, це 90 відсотків піску і решта - 10% вапно і добавки. Ці цеглини бувають будь-якого кольору.


НАВІЩО ВИКОРИСТОВУЮТЬ ЦЕГЛУ?
Керамічна цегла, за своїм призначенням, буває лицьова (облицювальна) і рядова (будівельна).
Де використовують рядову цеглу: внутрішні та зовнішні ряди кладки, але з тим, що після буде ряд штукатурки. Для хорошого зчеплення зі штукатуркою, на боці є втиснутий геометричний малюнок.


Лицьова цегла: однорідний колір, пустотіла – стіна з такої цегли буде більш «теплою». Має 2 рівні, гладкі поверхні. Фактурна (на лицьовій стороні рельєфний малюнок) і фасонна (фігурна, для укладання арок і т.п.) цеглу так само відносять до облицювальної цегли.
Для топкової частини каміна використовують шамотну цеглу. Вона виготовлена з вогнетривкої глини, що витримує t  понад 1000°С. Часто пісочно-жовтого кольору, зерниста.
Розглянемо керамічну цеглу.
Зовнішні дані цегли.


Розміри
Стандартні розміри, при якому будівельнику брати зручно його в руку це розміри «розумні» 250х120х65 мм, товщина різноманітна. Від товщини, власне, і залежить назва: одинарний з товщиною 65 мм, потовщений (полуторний) (88 мм), якщо розміри більші за ГОСТівські – тоді просто керамічний камінь.

Колір
Залежить від складу самої глини. Переважно глина після випалу має червоний колір, називаються «червоно пекучими», а цегла червоною. Рідко зустрічається біло-пекуча глина, з якої отримують жовту, білу або абрикосову цеглу. Хоча іноді спеціально додають пігменти різних кольорів. На заводах зазвичай є кілька зразків, затверджених ДСТУ.

«Тепла» цегла»
Це залежить від наявності пустот у цеглі. Бувають повнотілі або порожнисті. Чим більше порожнеч (більше 50%), тим тепліше цегла.
Пустотіла цегла забезпечує меншу товщину стіни, і теплоізоляція анітрохи не постраждає. У нього невелика маса - менше навантаження на фундамент будинку. Але складність є: при кладці потрібно використовувати густіший розчин, щоб не закупорити отвори.
Поризована цегла, Повнотіла цегла, Пустотіла цегла. Для економії грошей і часу краще вибирати полуторну цеглу. 

Міцність. Марка
Вибирайте цеглу з найбільшою міцністю. Марці позначають на цеглині просто літерою М. Цифра поруч вказують, яке навантаження може витримати на 1 кв.см.

Морозостійкість
Зазвичай позначається буквою «МРЗ», це здатність витримувати заморожування/відтавання в насиченому водою станом. Для холодних регіонів підійде 35-ти циклічна цегла. Для теплих - 15-25 циклів (володіють низькою ціною, але досить швидко руйнуються). Найкращий 50-ти циклічний.
Але, моя вам порада, зверніться до знаючої людини.

Брак
Що згідно з ГОСТом вважається браком, що допускають до продажу. Брак – недопал та перепал. Але вапняні сполуки допущені до продажу, хоча використання таких дуже проблематичне.
Якісно обпалена цегла має більш яскраву серцевину ніж все тіло.
Недопал. При ударі глухий звук, гірчичний колір.

Насколько вам удобно на сайте?

Рассказать Feedback form banner